Versija neįgaliesiemsBalandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena

2017-04-07, penktadienis, 09.40

Pasaulinė sveikatos diena kasmet minima balandžio 7-ąją. Šių metų sveikatos dienos tema - „Depresija – pasikalbėkime“.

Depresija –psichikos sutrikimas, kuriam būdingi biologinio, psichologinio ir socialinio asmens funkcionavimo lygmenų pokyčiai. Pasaulio sveikatos organizacija informuoja, kad depresija yra ketvirta pagal populiarumą liga. Ja moterys serga dažniau, nei vyrai. Manoma, kad pasaulyje šia liga serga apie 350 milijonų žmonių. Lietuvoje 2015 metais depresija sirgo apie 4 proc. gyventojų. Tikslios statistikos, kiek žmonių Lietuvoje serga depresija nėra, nes labai dažnai šį sutrikimą stengiamasi nuslėpti, dėl galimos stigmatizacijos.

Šią ligą diagnozuoja gydytojas psichiatras, kuris nustato ir parenka tinkamiausią gydymo būdą.

Labai svarbu žinoti, kokie simptomai lydi psichikos sutrikimus, kad laiku būtų kreipiamasi pagalbos. Pagrindiniai depresijos požymiai: liūdna nuotaika, sumažėję interesai ir pasitenkinimas, sumažėjusi energija, padidėjęs nuovargis, mažas aktyvumas, susilpnėjusi koncentracija ir dėmesys, sumažėjęs savęs vertinimas ir pasitikėjimas savimi, niūrus ir pesimistinis ateities vaizdavimas, savęs žalojimo ar savižudybės idėjos ar veiksmai, sutrikęs miegas, sumažėjęs apetitas. Jei yra panašūs požymiai, žmogus turėtų kreiptis pas savo šeimos gydytoją ar psichologą.

Mieli pacientai, jei jaučiatės prislėgti kviečiame Jus į Lazdynų poliklinikos Psichikos sveikatos centrą, kuriame jau 15 metų veikia užimtumo kambarys - depresijos savipagalbos klubas „Prošvaistė“ - nepriklausoma, savanoriška, ne pelno siekianti organizacija, gera valia vienijanti asmenis, sergančius depresija.

Klubo „Prošvaistė“ kolektyvas laukia naujų lankytojų. Visus norinčius, kuriuos sudomino mūsų siūloma veikla, kviečiame prisijungti. Jūs visada čia laukiami, juk kiekvienas iš mūsų nori jaustis svarbia visuomenės dalimi.

Daugiau apie „Prošvaistės“ klubą skaitykite čia.

Mus galite rasti VšĮ Lazdynų poliklinikos psichikos sveikatos centre (Architektų g. 17), arba paskambinti nurodytu telefono numeriu (8 5) 2 444 670, kreiptis į soc. darbuotojas: Violetą Kukauskienę, Jolitą Papinigytę.VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©