Versija neįgaliesiemsGruodžio 9 dieną vyko krizių ir savižudybių prevencijos informacinė sesija

2016-12-19, pirmadienis, 16.40

Štai ir baigėsi antrus metus iš eilės organizuotas VšĮ Lazdynų poliklinikos ir Vilniaus miesto savivaldybės bendras projektas, skirtas suteikti Lazdynų rajono gyventojams reikiamų žinių apie pirmųjų savižudybės rizikos ženklų atpažinimą, pirmąją psichologinę pagalbą ir pagerinti gyventojų psichinę būseną, gyvenimo kokybę, socialinius įgūdžius, savarankiškumą, bendradarbiavimą.Šiais metais nemažai dėmesio skyrėme mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui, projekto metu VšĮ Lazdynų poliklinikos medicinos psichologė Romualda Rimašiūtė skaitė paskaitą „Ribos ir laisvės vaiko gyvenime: kiek galima, o kiek ne“, vaikų ir paauglių psichiatrė Virginija Karalienė paskaitos „Paauglių emocinės sveikatos ir elgesio gerinimo galimybės“ metu paauglių tėvams patarė kaip neprarasti emocinio ryšio su jau beveik suaugusiais savo vaikais. Dvejose Vilniaus miesto Lazdyno mokyklose buvo teikiama psichologinė pagalba mokiniams ir suaugusiems, galintiems nukentėti ar nukentėjusiems nuo psichologinio ar fizinio smurto, seksualinio išnaudojimo bei apleistumo ir smurto.

Viso projekto metu VšĮ Lazdynų poliklinikos Psichikos sveikatos centras kvietė lazdyniečius į dailės, muzikos, judesio, filmų, užimtumo ir šviesos terapijos, biblioterapijos, autogeninės relaksacijos, grupinės psichoterapijos užsiėmimus, kurie davė labai gražių rezultatų. Projekto veiklose dalyvavusiųjų skaičius netgi viršijo numatytą dalyvių skaičių. Norinčiųjų skaičius, aktyviai įsitraukti į projekto užsiėmimus, rodo plačią projekto sklaidą ir psichologinių paslaugų reikalingumą visuomenei.Pusės metų intensyvų darbą vainikavo gruodžio 9 dieną įvykusi informacinė sesija, skirta krizių ir savižudybių prevencijai. Jos metu klinikiniai psichologai skaitė pranešimus skirtus ne tik kaip padėti krizės ištiktam žmogui, bet kaip išmokti kalbėti apie savižudybę, kaip elgtis jei įtariam, kad mumis manipuliuoja.

Informacinės sesijos apvalaus stalo diskusijoje dalyvavo gausus ratas kviestinių svečių - šv. Jono Bosko bažnyčios kunigas Massimo Bianco, profesorė vaikų - paauglių psichiatrė Sigita Lesinskienė, antrus metus iš eilės - Lietuvos Respublikos Seimo narys Mykolas Majauskas, kiti svečiai. Diskusijos metu buvo gvildenama patyčių mokykloje problemos, duotos gairės, kaip dirbti su „sunkiais“ vaikais mokymo įstaigose, globos namuose. Aptartos temos išties buvo skaudžios, jautrios, reikalaujančios daug įvairių sričių specialistų dėmesio ir bendro darbo, bet išvada viena – nepamirškime, kad mes visi galime padėti pažeidžiamiems ir krizės ištiktiems visuomenės nariams, dažnai jiems užtenka pajusti, kad jie ne vieniši ir reikalingi mums. Laiku suteikta psichologinė pagalba ir palaikymas bendruomenėje gali padėti išvengti tiek bandymų nusižudyti, tiek ir pačių savižudybių. Būkim reikalingi vieni kitiems ne tik artėjančių švenčių metu, bet ir ištisus metus.Projekto metu taip pat buvo išleisti 2 lankstinukai:
1 lankstinukas
2 lankstinukas


VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©