Versija neįgaliesiemsKreipimasis į polikliniką pirmą kartą

Kiekvienas Lietuvos Respublikos gyventojas ar užsienietis turi teisę kreiptis į Lazdynų polikliniką pirminėms bei antrinėms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Jei asmuo draustas privalomuoju sveikatos draudimu, jis gali registruotis prie poliklinikos ir gauti privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamas (nemokamas) asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Nemokamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugas) teikiamos tik patikrinus ar asmuo apdraustas Privalomuoju sveikatos draudimu. Asmenys, nedrausti privalomuoju sveikatos draudimu, moka už apsilankymus pas gydytojus pagal Poliklinikos direktoriaus įsakymu patvirtintus įkainius.

Norint prisiregistruoti prie poliklinikos, reikia:
užpildyti nustatytos formos prašymą (forma Nr. 025-025-1/a);
užmokėti nustatytą 0,29 Eur mokestį už priregistravimo dokumentacijos tvarkymą, jei kreipiamasi nepraėjus 6 mėnesiams nuo registravimosi kitoje poliklinikoje – mokama 2,90 Eur;
kai asmuo atvyksta mokytis į stacionarinę mokymosi įstaigą arba grįžta į nuolatinę gyvenamąją vietą baigęs mokslus ir pasirenka kitą Pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – PASPĮ), mokėti reikia 0,29 Eur mokestį.
pateikti reikiamą informaciją registratūros registratorei: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka (užsienio šalių piliečiams – leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje).

Poliklinikai įdiegus elektroninę interaktyvią prisirašymo paslaugą, minėtą formą asmuo (globėjas) galės pildyti elektroniniu būdu, prieš tai patvirtinęs savo tapatybę Viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo sistemoje.

Pirmą kartą besikreipiančiam pacientui registratorė užpildo SAM nustatytos formos asmens sveikatos istoriją (forma Nr. 025/a), kurioje žymima informacija apie visas poliklinikoje suteiktas šiam pacientui paslaugas ir registruoja jo prašymą „Gyventojų prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir ambulatorinių kortelių, vaikų sveikatos raidos istorijų priėmimo registracijos žurnale“. Jei pacientas jau buvo registruotas gydytis kitoje PASPĮ, poliklinika pagal SAM patvirtintą procedūrą gauna paciento asmens sveikatos istoriją ir registruoja ją „Gyventojų prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir ambulatorinių kortelių, vaikų sveikatos raidos istorijų priėmimo registracijos žurnale“ (forma Nr. 025-025-9/a, Asmens prašymas įvedamas į ligonių kasų informacinės sistemos „SVEIDRA“ duomenų bazę. Paciento asmens sveikatos istorija, jei ji nebuvo pareikalauta į kitą PASP įstaigą, saugoma 15 metų, po to kai pacientas nustoja lankytis poliklinikoje.

Asmens sveikatos istorija (forma Nr. 025/a) yra poliklinikos dokumentas, kuris pacientui į rankas neišduodamas. Lazdynų poliklinikoje, nukreipus pacientą pas specialistą, asmens sveikatos istorija siunčiama į atitinkamus kabinetus. Siunčiant pacientą iš pirminio lygio pas antrinio lygio specialistus konsultantus į kitas gydymo įstaigas, pildomas „Medicinos dokumentų išrašas“ (forma Nr. 027/a). Iš Lazdynų poliklinikos į kitas gydymo įstaigas asmens sveikatos istorija perduodama pagal SAM patvirtintą procedūrą ir Lazdynų poliklinikos direktoriaus įsakymu patvirtintą tvarką.

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©