Versija neįgaliesiemsGEGUŽĖS 26-OJI NACIONALINĖ VYRŲ DIENA

2017-05-26, trečiadienis, 11:40

Gegužės 26-oji Nacionalinė vyrų diena, ta proga VšĮ Lazdynų poliklinikos medikai nori atkreipti vyrų dėmesį, kad vasarą jie kur kas drąsiau turėtų dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose ir pasitikrinti sveikatą. Tyrimai apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu visiškai nekainuoja, nes už suteiktas paslaugas sumokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Profilaktiniai tikrinimai būtini
Vyrai mūsų šalyje gali pasinaudoti prevencinėmis programomis, skirtomis kovai su priešinės liaukos (prostatos), storosios žarnos vėžiu bei širdies ir kraujagyslių ligomis. Šių programų tikslas - užbėgti minėtoms ligoms už akių, nes kuo anksčiau diagnozuojamos šios klastingos ligos, tuo daugiau yra galimybių jas išgydyti. Norint išsitirti pagal minėtas programas, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išsamiai supažindins su programomis ir paskirs reikiamus tyrimus.

Profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientai ankstyvoje šių ligų stadijoje ilgai nejaučia jokių simptomų. Pavyzdžiui, ilgus metus prostatoje gali progresuoti vėžys, nes šie navikai auga labai lėtai, nesukelia jokių problemų. Simptomai atsiranda tik vėlyvosiose ligos stadijose, tačiau ligos galima išvengti. Todėl svarbu reguliariai atlikti prevencinėje programoje numatytą kraujo tyrimą, kuris parodo prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje.

Kviečiame nemokamai pasitikrinti sveikatą ir užtrenkti ligai duris prieš pat nosį.

Jei priklausote amžiaus grupei, kuriai skirtos šios prevencinės sveikatos patikros, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris išsamiai supažindins Jus su programomis ir paskirs reikiamus tyrimus.

Atlikus tam tikrus programoje numatytus tyrimus, gydytojas įvertins Jūsų sveikatos būklę, prireikus šeimos gydytojas Jus nusiųs atlikti išsamesnius tyrimus į specializuotus medicinos padalinius. Jums bus parengtos ilgalaikės prevencijos rekomendacijos.

VšĮ Lazdynų poliklinikoje vykdome šias valstybines sveikatos prevencines programas:

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa
Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei,
atrankos ir prevencijos priemonių programa
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Branginkite save ir artimuosius – juk sveikata yra didžiausias mūsų turtas, kuriuo turime rūpintis nuolat, o ne ištikti bėdos.

Informacinis lankstinukas „Išsitirk nemokamai“

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©