Versija neįgaliesiemsSveikatos patikrinimai – Pasaulinei širdies dienai pažymėti

2017-09-26, antradienis, 11.00

Minint Pasaulinę širdies dieną, medikai ragina atkreipti dėmesį į širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, rūpintis savo širdimi, atkreipti dėmesį į rizikos veiksnius, sukeliančius širdies ligas.

Pastaruoju metu širdies ligos tampa bene aktualiausia visuomenės sveikatos problema. Pagal mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuva užima vieną pirmaujančių vietų Europos Sąjungoje (ES). Aterosklerozė, miokardo infarktas, arterinė hipertenzija ir kiti širdies sutrikimai dažnai pakerta darbingo amžiaus žmones, dažnas susirgęs lieka neįgalus ir nedarbingas.

Tačiau būtent širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti, imantis prevencinių priemonių, kurių pagrindą sudaro gyvensenos koregavimas. Juk svarbiausi šių ligų rizikos veiksniai yra nesveika mityba (per didelis riebalų, cholesterolio, druskos kiekis), rūkymas, nejudrumas, antsvoris, negydomas padidėjęs kraujo spaudimas ar cukrinis diabetas. "Širdies ligų profilaktika turime pasirūpinti dar būdami sveiki. Tik mūsų pačių tinkamai pasirinkta mityba, gyvensena ir sveiki įpročiai padės išvengti ligų“, - tikina medikai.

Dažnai žmonės dėl sustreikavusios širdies į medikus kreipiasi per vėlai, kai procesas jau būna įsisenėjęs. Tuomet ligą gydyti yra daug sunkiau. "Širdies ligų prevencija - labai svarbus momentas, kai galima užbėgti ligai už akių", gydytojai pataria atkreipti dėmesį į Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, kuri skirta 40-55 metų vyrams ir 50-65 moterims. Pagal šią programą tyrimai yra atliekami kartą per metus. Patikros metu šeimos gydytojas išsiaiškina rizikos veiksnius, dėl kurių galima susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, sudaro individualų šių ligų prevencijos planą, nustato gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje, atlieka elektrokardiogramą. Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad tiriamasis priskirtinas didelės rizikos grupei, jis siunčiamas tirti į specializuotus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinius.

Svarbu ne tik žinoti savo sveikatos būklę, bet ir rūpintis ja. Juk kas daugiau, jei ne jūs patys, padarys tai?

Nedelskite, registruokites pas savo šeimos gydytoją.VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Telefono nr. (8 5) 216 8813
El. paštas info@lazdynupol.lt

Registracija pas gydytojus internetu

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©