Versija neįgaliesiemsMieli pacientai, informuojame, kad nuo liepos keičiasi PSD įmokos dydis

2015-07-03, penktadienis, 10:40

Mieli pacientai, VšĮ Lazdynų poliklinika informuoja, kad nuo š.m. liepos 1 dienos, didėjant minimaliai mėnesinei algai (MMA), keičiasi privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis, kuris nuo šiol sieks 29 eurus. Teisės aktuose įtvirtintas PSD įmokos dydis nesikeičia - jis ir toliau lieka toks pat - 9 proc. nuo MMA.

Taip pat norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad jei sumokėjote PSD įmokas iki š.m. liepos 1 d. į priekį už kelis mėnesius ar metus (t.y. jei vykdote individualią ir žemės ūkio veiklas, įsigijote verslo liudijimus), neturėtumėte nerimauti. Jums draustumas PSD nenutrūks ir Jūs galėsite gauti reikiamas gydymo paslaugas nemokamai mūsų šalies gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su ligonių kasomis. Šios paslaugos Jums ir toliau bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Na, o susidariusį skirtumą dėl padidėjusios MMA ir išaugusios PSD įmokos Jūs turėsite sumokėti kitais metais iki gegužės mėnesio, deklaruodami savo pajamas. Galimi ir kitokie pasirinkimai, dėl kurių reikėtų konsultuotis su mokesčių administratoriais - Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) arba "Sodra".

Tuo tarpu jei Jūs nevykdote jokios ekonominės veiklos ir patys mokate PSD įmokas kas mėnesį, atkreipkite dėmesį į tai, kad nuo liepos 1 d. privalėsite mokėti ne 27 eurus, o po 29 eurus kas mėnesį. Tai yra pakitęs mėnesinis PSD dydis, kuris bus taikomas visiems nuo ateinančio mėnesio. Jei liepos mėnesį per klaidą sumokėjote mažesnę iki tol mokėtą įmoką, draustumas nenutrūks, jis galios dar vieną mėnesį po sumokėtos įmokos. Tačiau skirtumą reikėtų sumokėti iki liepos mėnesio pabaigos, nes, priešingu atveju, rugpjūčio mėnesį sveikatos draudimas nutrūks.

Jei rugpjūtį sumokėsite mažesnę PSD įmoką, draustumas Jums gali nutrūkti ir kilti keblumų norint gauti sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigose, kurios kompensuojamos PSDF lėšomis. Tokiu atveju sumokėjus skirtumą reikėtų kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl sveikatos draudimo nustatymo.

Informaciniai šaltinis
vlk.lt


VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©