Versija neįgaliesiemsSveikatos priežiūros paslaugų teikimas nutrūkus PSD

2015-07-24, penktadienis, 08:30

Mieli VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientai, norime priminti, kad asmenys apdraustaisiais privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) laikomi nuo draudimo statuso įgijimo dienos iki mėnesio, kai netenkama draustumo, paskutinės dienos.

PSD įsigalioja nuo tos dienos, kada už asmenis buvo pradėtos mokėti arba jie patys pradėjo mokėti PSD įmokas, iki mėnesio, kada nustota mokėti įmokas, paskutinės dienos. Pavyzdžiui, jeigu darbo santykiai nutrūko ar buvo prarastas draustumas valstybės lėšomis liepos mėnesio 5-ą dieną, asmuo laikomas apdraustu iki liepos 31-os dienos. Kitą mėnesį, vadinamąjį papildomą, asmuo gali gauti visas teisės aktuose nustatytas sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai, bet privalo susitvarkyti draustumą, t. y. turi būti sumokėta nustatyto dydžio PSD įmoka. Asmuo, per papildomą mėnesį gavęs gydymo paslaugas, tačiau nesuskubęs susitvarkyti PSD iki to mėnesio paskutinės dienos, yra laikomas nedraustu ir iš jo išieškoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui padaryta žala.

Todėl laiku laiku pasirūpinkite savo privalomuoju sveikatos draudimu, nes, nutrūkus asmens draustumui, už per papildomą mėnesį gautas asmens sveikatos priežiūros paslaugas (išskyrus būtinosios medicinos pagalbos), apmokėtas PSDF biudžeto lėšomis, Jūs turėsite atlyginti žalą ir sumokėti ją teritorinei ligonių kasai.

Vasarai persiritus į antrąją pusę, taip pat norime atkreipti ir šiais metais mokslus baigusių moksleivių dėmesį, kad nepamirštumėte susitvarkyti savo draustumo. Jaunuoliai bus apdrausti PSD iki rugpjūčio 31 d. imtinai. Jei nepradėsite studijuoti ar neįsidarbinsit, jau rugsėjo mėnesį Jūs turėsite mokėti PSD įmokas savarankiškai.

Apdraustuoju laikomas asmuo, už kurį mokamos arba kuris moka įstatymu nustatyto dydžio PSD įmokas.
VšĮ Lazdynų poliklinika primena, kad savo draustumą PSD galima pasitikrinti internetinėje svetainėje www.vilniaustlk.lt

Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700 88888, (8 5) 212 0000, rašykite el. p. vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite internetinėje svetainėje www.vilniaustlk.lt

Informacinis šaltinis
www.vilniaustlk.lt


VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©