Versija neįgaliesiemsVšĮ Lazdynų poliklinikoje šiemet pradėjo veikti diabetinės pėdos kabinetas.

2015-11-16, pirmadienis, 11:35

VšĮ Lazdynų poliklinikoje (toliau – poliklinikoje) šiemet pradėjo veikti diabetinės pėdos kabinetas. Čia dirbantys specialistai padės pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir turintiems kojų komplikacijų. Kabinetas įrengtas iš poliklinikos lėšų.

Direktoriaus pavaduotoja medicinai ir slaugai Vaida Bernotienė akcentavo, kad diabetinė pėda yra viena sunkiausių cukrinio diabeto komplikacijų. Ji nustatoma apie 7 proc. sergančių diabetu asmenų.

Diabetinė opa po dešimties ligos metų diagnozuojama net 15 proc. pacientų. Iš jų 15 proc. komplikuojasi osteomielitu. Apie 30 proc. visų Lietuvoje atliekamų galūnių amputacijų lemia cukrinis diabetas. Pažeidus odą, prisidėjusi infekcija sukelia patologinių procesų, neretai lemiančių kojos amputaciją.

Diabetinės pėdos kabinete slaugytojas diabetologas:
prižiūri kojas, atlieka higieninį profilaktinį, gydomajį pedikiūrą,
šalina nuospaudas, hiperkeratozes (suragėjusias odas),
kerpa normalius ir deformuotus nagus, juos šlifuoja specialia įranga, prižiūri įaugusius ir grybelinius nagus,
šlifuoja padus,
pėdas tepa odos minkštinamuoju kremu,
pacientui ir (arba) šeimos nariams suteikia žinių kojų priežiūros klausimais.

Diabeto mokyklėlėje teikiamos pirminės ir tęstinės informavimo ir konsultavimo paslaugos sergantiesiems CD slaugos klausimais, siekiant išvengti CD komplikacijų. Slaugytojas diabetologas moko atpažinti ir padėti spręsti pacientui bei jo šeimai iškilusias sveikatos ir psichosocialines problemas, moko pacientus savarankiškai nustatyti gliukozės kiekį kraujyje, teisingai susileisti insulino, atpažinti hipoglikemiją, hiperglikemiją, ketonuriją ir imtis reikiamų priemonių joms pašalinti, atpažinti ir mokėti suskaičiuoti angliavandenių kiekį maiste.

Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir pageidaujantiems gauti šias paslaugas bei procedūras, reikalingas šeimos gydytojo ar gydytojo endokrinologo siuntimas. Norintiems profilaktiškai atlikti gydomąjį pedikiūrą bet neturintiems siuntimo - ši paslauga bus mokama. Kviečiame pasirūpinti savo kojų priežiūra ir išvengti galimų komplikacijų.

Be gydytojo siuntimo, norintieji gauti gydomojo pedikiūro paslaugas, registruojami poliklinikos registratūroje arba telefonu (8 5) 216 8813

Daugiau informacijos apie šias paslaugas galite gauti tel. (8 5) 266 3118

Informacija apie mokamų paslaugų kainas

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©