Versija neįgaliesiemsNuo gegužės 15 d. į išmanųjį telefoną „Android“ vartotojai gali parsisiųsti nemokamą emocinės pagalbos programėlę „Pagalba sau“

2017-05-17, trečiadienis, 13.30

„Esame vieni iš pirmaujančių šalių dėl savižudybių skaičiaus, 58% moksleivių patiria patyčias, kas antras darbuotojas - stresą darbe, ir tik trečdalis savo sveikatą vertina teigiamai“, - programėlės pristatymo metu kalbėjo Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras.

Jis kalbėjo, kad neigiamų emocijų išvengti neįmanoma, bet reikia išmokti su jomis tvarkytis.

Sukūrė nemokamai
Programėlės idėjos autoriai - Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas, programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai. Programėlės turinį nemokamai konsultavo psichologas Arūnas Germanavičius, psichoterapeutas Dainius Jakučionis ir kiti specialistai. „Pagalba sau“ idėją nemokamai realizavo programėlių išmaniesiems įrenginiams kūrimo paslaugų įmonė UAB „Telesoftas“.

„Nusprenžiau sukurti tokią programėlę, nes Lietuvoje dar nėra panašaus produkto“, - VŽ sakė Algirdas Stonys, „Telesoftas“ direktorius.

Anot jo, Lietuvoje trūko platformos, kurioje būtų pateikta informacija apie šalyje teikiamą emocinę pagalbą.

„Pagalbos sau“ autoriai pabrėžė, kad ši programėlė - ne gydomoji priemonė, bet įrankis pažinti savo emocijas. Produktas skirtas visiems Lietuvos gyventojams.

Skatina stebėti savo emocijas
Programėlę sudaro 5 dalys. Programėlėje prašoma įvertini savo dabartinę emocinę būseną. Pasak autorių, emocinės būsenos stebėjimas - prevencinė priemonė išvengti didesnių problemų.

Pagal vartotojo įvertintą būseną siūloma atlikti vieną iš 15-os emocinių pratimų nusiraminti, atsipalaiduoti ir pagerinti nuotaiką.

Dar pateikiama įstaigų, kurios teikia emocinę pagalbą, kontaktinė informacija. „Dvejais išmaniojo ekrano paspaudimais vartotojas gali būti sujungtas su emocinės pagalbos linija“, - sakė p. Paulauskas.

Paskutiniojoje programėlės dalyje pateikiama edukacinė medžiaga kaip tvarkytis su depresija, valgymo sutrikimais, savižudybėmis ir kitais emociniais sutrikimais, ir patarimai, kaip padėti kitiems.

„Siekiama, kad formuotųsi įprotis stebėti savo emocinę būseną, bent jau nuo 1 iki 15 min per dieną“, - pasakojo p. Medžiaušytė.

Programą „Pagalba sau“ galite parsisiųsti čia


VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©