Versija neįgaliesiemsNemokama paskaita „Sveikos gyvensenos principai“, arba „Maži tikslai – dideli rezultatai“

2015-10-23, penktadienis, 15:45

2015 m. spalio 20 d. Lazdynų seniūnijos salėje (Erfurto g. 29) VšĮ Lazdynų poliklinikos organizuotame renginyje, skirtame sveikai gyvensenai, nuo pat pietų šurmuliavo ir jaunimas, ir senjorai.

VšĮ Lazdynų poliklinikos vaikų ir paauglių gydytoja psichiatrė Virginija Karalienė kartu su Psichikos ir sveikatos centro socialine darbuotoja Violeta Kukauskiene 10–12 metų moksleivius pakvietė į nemokamą paskaitą „Emocijų spalvos ir jų raiškos būdai“. Paskaitą vainikavo daug audringų emocijų ir gerą nuotaiką moksleiviams sukėlę psichologiniai žaidimai, kuriems vadovavo psichologė Romualda Rimašiūtė, jai talkino praktiką poliklinikoje atliekantis MRU studentas Žygimantas Matulas. Psichologinių žaidimų metu moksleiviai turėjo galimybę įvertinti darnaus komandinio darbo reikšmę, išsiaiškinti, kas tapo tikruoju komandos lyderiu, įsitikinti, kaip svarbu prisiimti atsakomybę priimant sprendimus ar kaip pasinaudoti sukaupta patirtimi tikslui pasiekti... Žaidimų sukeltą smagų šurmulį keitė paskaita „Žalingi įpročiai yra visai nemadingi“, kurią skaitė Rita Rukštelytė – Vilniaus visuomenės sveikato biuro atstovė, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė. Lektorė moksleiviams išaiškino alkoholio ir nikotino poveikį smegenims, taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad kuo anksčiau pradedama rūkyti, tuo dažniau atsiranda tikimybė ateityje tapti priklausomu nuo psichotropinių medžiagų.VVSB atstovė Rita Rukštelytė su rūkymo ir kitų žalingų įpročių žala organizmui supažindino ir vyresnius, 15–18 metų, gimnazistus, kurie taip pat išbandė ir medicinos psichologės bei jos asistento Žygimanto Matulo vedamų psichologinių žaidimų smagumus. Popietė buvo ne tik nuotaikinga, bet ir labai naudinga, – moksleiviams ir gimnazistams ji suteikė vertingų žinių apie mūsų organizmą žalojančius įpročius. Reikia pasidžiaugti, kad diskusijos apie rūkymo žalą metu moksleiviai buvo labai aktyvūs, žingeidūs, nemažai žinantys apie žalingų įpročių organizmui daromą žalą. Ir tai teikia vilčių, kad mūsų jaunimas auga sąmoningas, o kartu – ir sveikas.Vakarop į Lazdynų seniūnijos aktų salę pradėjo rinktis senjorai. Jie turėjo progą išbandyti ir įsisavinti šiaurietiško ėjimo techniką, sužinoti savo kūno masės indeksą (KMI), išklausyti VšĮ Lazdynų poliklinikos medicinos psichologės Romualdos Rimašiūtės nemokamą paskaitą „Sveikos gyvensenos principai“. Senjorai ne tik klausėsi paskaitos, bet ir dalinosi savo patirtimi apie jų pačių praktikuojamą sveiką gyvenimo būdą.

VšĮ Lazdynų poliklinika dėkoja moksleiviams, gimnazistams ir jų pedagogams už aktyvų dalyvavimą renginyje, senjorams – už gerą nuotaiką, rėmėjams – už sultis ir mineralinį vandenį.
UAB ECKES granini
UAB GelsvaPrimename, kad NEMOKAMOS paskaitos vyksta Lazdynų seniūnijos aktų salėje. Registracija nebūtina.

Kviečiame pažiūrėti šios paskaitos vaizdo įrašą VšĮ Lazdynų poliklinikos Youtube.com kanale

Keletas akimirkų iš paskaitos
Paskaita „Sveikos gyvensenos principai“ Artimiausiu metu vyksiančių paskaitų tvarkaraštis

Smurtas šeimoje: ką daryti ir kur kreiptis?  Lapkričio 10 dieną 17:30 val.
Kaip padėti priklausomam asmeniui ir jo artimiesiems?  Lapkričio 24 dieną 17:30 val.

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©