Versija neįgaliesiemsKviečiame vilniečius dalyvauti nemokamoje Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programoje

2016-09-22, ketvirtadienis, 16.30

Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. Lietuvos gyventojų mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų išlieka nepakitusi. Higienos instituto duomenimis 2014 m. nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje mirė 40 252 žmonės. Trys pagrindinės mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys 2014 m. sudarė 84,2 proc. visų mirties priežasčių. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau nei pusė, t.y. 56,0 proc. žmonių. Taigi kraujotakos sistemos ligos iš tiesų yra didžiulė problema.

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kurie gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami. Visgi gydytojai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai vieni nepajėgūs sumažinti šių rizikos veiksnių. Pats žmogus gali stipriai sumažinti savo ir savo šeimos narių riziką.

Būtent todėl 2014 m. rugsėjo mėn. 22 d. Sveikatos apsaugos ministrijoje buvo pasirašytas įsakymas Nr. V-979 „Dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Vykdydami minėtą įsakymą Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kartu su poliklinikomis įgyvendina Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo edukacinę programą.

Dviejų mėnesių trukmės programa yra nemokama (1 apsilankymas per savaitę). Programoje kviečiami dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupei priskiriami, tačiau šiomis ligomis nesergantys asmenys.

Programos metu užsiėmimus ves gydytojas kardiologas, dietologas, kineziterapeutas ir psichologas. Programos metu dalyviai bus supažindinami su:
• širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos veiksniais, jų korekcijos ir prevencijos galimybėmis;
• sveikos mitybos reikšme (bus suteiktos individualios mitybos rekomendacijos);
• fizinio aktyvumo reikšme (vyks mankštos);
• streso neigiama įtaka – dalyviai bus supažindinami su streso valdymo metodikomis;
• visiems dalyviams bus atlikta kūno sudėties analizė.

PRADEDAMA REGISTRACIJA Į UŽSIĖMIMUS!

ANTAKALNIO POLIKLINIKA: programos pradžia spalio 3 d. 17.30 val. (užsiėmimai visuomet vyks pirmadieniais nuo 17.30 val.)

KAROLINIŠKIŲ POLIKLINIKA: programos pradžia spalio 4 d. 17.30 val. (užsiėmimai visuomet vyks antradieniais nuo 17.30 val.)

ŠEŠKINĖS POLIKLINIKA: programos pradžia spalio 5 d. 17.30 val. (užsiėmimai visuomet vyks trečiadieniais nuo 17.30 val.)

REGISTRUOTIS PAS SAVO ŠEIMOS GYDYTOJĄ arba el. paštu: sirdis@vvsb.lt

REGISTRACIJA tel. +370 655 32 820 (skambinti 8.00–12.00 val.)

KIEKVIENAS DALYVIS SU SAVIMI PRIVALO TURĖTI IŠPLĖSTINIUS (CHOL, DTL, MTL, TAG, GLIU) KRAUJO TYRIMUS.

Dalyvių skaičius ribotas, kviečiame aktyviai dalyvauti!

Organizatorius Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Informacinis šaltinis www.vvsb.lt


VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©