Versija neįgaliesiemsLazdynų poliklinika tarp aktyviausiai e-receptus išrašančių gydymo įstaigų

2018-01-17, antradienis, 14.40

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta analizė rodo, kad gydymo įstaigos sėkmingai pereina prie e. recepto rašymo, o kai kuriose gydymo įstaigose jau visi išrašomi receptai – elektroniniai. SAM ataskaitoje pažymėta, kad VšĮ Lazdynų poliklinika yra tarp pažangiausių e.receptus išrašančių gydymo įstaigų Lietuvoje.

2016 metais VšĮ Lazdynų poliklinika siekdama patenkinti savo pacientų poreikius ir gerinti aptarnavimo kokybę savo lėšomis įdiegė e. recepto išrašymo posistemę. Į elektroninę erdvę perkelti receptai leidžia ne tik taupyti laiką, efektyviau dirbti, bet ir sumažinti klaidų, neįskaitytų ar tiesiog pacientų pamestų receptų skaičių, o pacientai elektroninės sveikatos portale savo paskyroje visuomet gali matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti. Nuo 2016 metų Lazdynų poliklinikoje jau išrašyta daugiau nei 58 tūkst. e. receptų.

„Taigi akivaizdus įrodymas, kad e. receptas patogus tiek gydytojams, tiek vaistininkams, tiek pacientams. Gydytojams nebereikia vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus, dauguma e. recepto laukų užpildoma automatiškai, o gydytojui tereikia parinkti diagnozę ir vaistą bei nurodyti, kaip jį vartoti. Jei vienu metu gydytojas išrašo kelis receptus, visus galima pasirašyti vienu e. parašu. Be to, gydytojai mato, ar žmogus įsigijo vaistus, nes pasitaiko atvejų, kai pacientas skundžiasi, kad jo sveikata negerėja, gydytojas ieško naujų gydymo būdų, o vėliau paaiškėja, kad žmogus neįsigijo ir nevartojo jam anksčiau išrašytų vaistų“, – sako viceministrė K. Garuolienė.

E. recepto privalumus palankiai vertina ir vaistininkai. Skirtingai negu rašytą ranka, elektroninėje erdvėje išrašytą receptą farmacijos specialistai gali lengviau perskaityti ir greičiau išduoti juose išrašytus vaistus. Prie e. sveikatos sistemos jau prisijungė apie 90 proc. vaistinių.

Lazdynų poliklinikai svarbus kiekvienas pacientas, todėl nuolat stengiamės pasirūpinti kiekvieno gyventojo sveikata, atsižvelgti ir kiek galėdami geriau tenkinti pacientų lūkesčius bei poreikius. Tikimės, jog ši paslauga pagerino teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę bei viliamės sulaukti Jūsų palaikymo ir bendradarbiavimo tobulinant poliklinikos veiklą.

Informacinis šaltinis

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel. (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos „Facebook“ profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©