Versija neįgaliesiemsBurnos vėžys gali išsivystyti kiekvienam!

2016-02-19, penktadienis, 15:30

Gerokai daugiau kaip pusė atvejų Lietuvoje burnos vėžys diagnozuojamas jau esant išplitusiai - III, IV stadijos ligai. Pagrindinė to priežastis yra visuomenės nežinojimas apie tai, kokie yra pirmieji ligos simptomai, pacientų delsimas konsultuotis su gydytojais ir tikėjimas, kad burnoje atsiradęs pakitimas praeis savaime. Tai turi begalę pasekmių, nes burnos vėžio gydymas yra ilgas, skausmingas tiek fiziškai, tiek morališkai, dažnai prireikia daugybės rekonstrukcinių operacijų, po kurių dažnai vis tiek lieka veido ir galvos deformacijos.

Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai, kada derėtų kreiptis konsultuotis pas specialistą – 2-3 savaites negyjanti žaizda burnoje, gumbas burnoje ar gerklėje, balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar skruostų (gali būti ir neskausminga), neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje, sunkumas ar skausmas kramtant, ryjant, neįprastas patinimas, pasikeitęs balsas.

Vasario 22-26 dienomis Lietuvoje rengiama Burnos vėžio prevencijos savaitė, kurios tikslas yra skatinti visuomenę kuo daugiau sužinoti apie šią ligą ir nemokamai tikrinti visus, kurie pastebėjo įtartiną darinį burnos, galvos ar kaklo srityje. Kampanijos organizatoriai prašo visų neignoruoti galimų burnos vėžio simptomų ir esant net menkai abejonei - kreiptis pagalbos. Onkologinių ligų bijoti nereikia, reikia jas laiku diagnozuoti, gydyti ir toliau gyventi visavertį gyvenimą.

Akcijoje dalyvauja VUL Žalgirio klinika, LSMU Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika, Kauno universitetinė ligoninė, Nacionalinis vėžio institutas.VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Naudinga informacijaVšĮ Lazdynų poliklinika   |   Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius   |   Kodas Juridinių asmenų registre 224245280
Faksas (8 5)  244 4912   |   El. paštas info@lazdynupol.lt
2014 VšĮ Lazdynų poliklinika ©